LCD serwis

Naprawa Monitorów LCD, serwis telewizorów LED.

FT200HQL_FT220HQL-sku-mainWłączam komputer, w monitorze zapala się zielona lampka i na tym koniec. Jest cisza i brak obrazu. Co zrobić, od czego zacząć ? Naprawę monitora LCD najlepiej zacząć ją od podłączenia monitora do innego komputera jeżeli będzie działał to kartę graficzną przełożyć do innego komputera celem jej sprawdzenia. Sprawdzamy inny monitor na tej samej karcie i jeśli jest ok wymieniamy kabel sygnałowy w monitorze jeśli jest zamontowany na stałe sprawdź przejście między pinami we wtyczce, a lutami w monitorze . Jeśli kabel i luty są ok. Przy włączeniu przekaźnik cyknie, ale ekran jest czarny i nic się nie dzieje wydaje mi się że to wszystko co w domowych warunkach możesz zrobić ze swoim monitorem, najlepiej udać się odpowiedniego serwisu gdzie dokonają naprawy monitora. Monitor LCD Samsung 913BW Pokazał się w pewnym momencie biały ekran . Co robić? Sprawdź czy jest podświetlanie, odłączyć przewód LVDS od matrycy LCD , podaje sygnał z komputera, matryca powinna się świecić non stop oczywiście na biało bo odłączony LVDS. Jeśli jest brak podświetlania należy sprawdzić gałąź 12V. Podczas naprawy najlepiej wcześniej wymienić elektrolity po wtórnej stronie zasilacza i w inwerterze. Możliwe są 2 usterki – uszkodzone podświetlanie lub brak zasilania matrycy LCD.

img_map_zoom-samsung-smart-tv

W ten sposób wyeliminujemy jedną łatwiejszą do zdiagnozowania. Jeśli po odpięciu w.w. przewodu ekran zapalił się na biało, należy wnioskować, że matryca wygląda na sprawną. To że ekran LCD świeci bez podłączonego kabla LVDS świadczy że w porządku jest podświetlanie matrycy ( inwerter i jego zasilanie a nie sama matryca. Można podejrzewać że uszkodzony może być procesor w elektronice monitora. Jeśli podczas naprawy monitora nie masz schematu do tego samsunga ale jeżeli jest w nim procesor na płytce sygnałowej ,,NOVATEK” to być może monitor ,,zachorował” na bardzo typową dla samsungów usterkę, która objawia się wyświetlaniem komunikatu ?not optimum mode? lub brakiem obrazu. Podobna usterka występowała podczas naprawy tańszej wersji monitora samsunga tj samtrona w tym przypadku niestety moduł był do wymiany. Często pomaga wlutowanie pomiędzy 5 a 6 nóżkę tego ?NOVATEK? rezystora ok.50 ohm. Jeśli mówimy o matrycach znajdująca się tam płytka stanowi całość matrycy LCD i jest nie wymienialna. Uszkodzenie połączenia taśmowego oznacza uszkodzenie matrycy. Należy bardzo uważać aby tych taśm nie odkleić. Taką logikę można wymieniać jedynie w matrycach wielkoformatowych stosowanych w telewizorach LCD. Sam moduł elektroniki sprzedaje czasami ktoś na aukcji dostępnej w internecie w dziale serwis monitorów LCD lub części do monitorów w cenie ok 127zł+ koszt przesyłki. Jeśli w Twoim monitorze LCD obraz drga i zwęża się pomaga wyłączenie na kilka minut i ponowne włączenie monitora a obraz zawęża się do poziomej linii na środku ekranu może to być znak że twój monitor wymaga sprawdzenia układ odchylania pionowego. To bardzo częsta przypadłość w monitorach LCD firmy NEC. Czasami na ekranie po włączeniu jest tylko pozioma linia. Może wystarczy zlokalizować kondensatory od odchylania pionowego i je wymienić na nowe. Kondensatory znajdziesz koło układu scalonego odchylania V możliwe również że uszkodzeniu uległ cały układ. Najczęściej należy przelutować płytę w okolicach układu pionowego monitora .

 

Serwis Monitorów – Specyfika Naprawy

Większość serwisów działa ograniczając się do stwierdzenia: „uszkodzona płyta główna, uszkodzona matryca, uszkodzony zasilacz itp, monitor nie nadaje się do naprawy konieczna wymiana na nowy. Nasza firma zajmuje się kompleksową naprawą poszczególnych modułów, w większości przypadków jednak, aby podać klientowi precyzyjnie cenę naprawy monitora konieczna jest naprawa danego urządzenia.

acer-led-GN246HL-zoom-big-lcd-monitory

A taka naprawa trwa nieco dłużej i trzeba się uzbroić w cierpliwość znalezienie i usunięcie usterki w monitorze jest o wiele trudniejsze i bardziej czasochłonne niż jakakolwiek inna naprawa komputera. Na czas naprawy istnieje możliwość otrzymania monitora zastępczego ( tylko dla klientów dostarczających sprzęt osobiście do naszego serwisu na śląsku po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie )

Przykładowe standardowe naprawy monitorów LCD

Naprawimy większość usterek monitorów LCD oraz TV 4:3, panoramicznych 16:9, takich firm jak Asus, Acer, LG, Aoc, Eizo, Philips, Nec, Belinea, Fujitsu, Hyundai, Sony, Benq, Dell, Gateway, Samtron, Neovo, Liteon, HP, Yiama, IBM, Samsung. Oto krótka lista napraw telewizorów i monitorów realizowanych przez nasz serwis na śląsku:

tx-47asm651_dual_core_wifi_frontal__ad_l

 1. Naprawa zasilacza sieciowego monitora
 2. Naprawa modułu invertera
 3. Wymiana przewodu sygnałowego RGB
 4. Naprawa matrycy LCD ( oprócz uszkodzeń mechanicznych )
 5. Wymiana lub naprawa wtyczki sygnałowej RGB do Monitora
 6. Naprawy zasilaczy impulsowych
 7. Usuwanie zimnych lutów
 8. Wymiana procesora sterowania OSD w monitorze LCD
 9. Wymiana świetlówek podświetlających matryce
 10. Wymiana lub naprawa przetwornika cyfrowo analogowego
 11. Wymiana procesora obrazu w monitorze LCD

Serwis monitorów CRT

Naprawa monitora CRT należy do rzadkości zazwyczaj są to monitory w formacie 4:3 ale także zdażają się monitory panoramiczne 16:9. Jeśli posiadasz monitor firmy Dell, Gateway, LG, Philips, Nec, Samtron, Neovo, HP, Yiama, Belinea, Sony, Benq, Liteon, Samsung i pragniesz go naprawić zapraszamy do naszego punktu serwisowego w Mikołowie na śląsku. Poniżej znane usterki sposoby ich naprawy.

panele-lcd-crt-Xycom-01-1250

 1. Naprawa modułu wzmacniacza wizji
 2. Naprawa monitora z uszkodzeniem układu wysokiego napięcia
 3. Wymiana przewodu sygnałowego RGB
 4. Naprawa układu odchylania wraz z układem stabilizacji
 5. Wymiana lub naprawa wtyczki sygnałowej RGB do Monitora
 6. Regulacja ostrości obrazu
 7. Usuwanie zimnych lutów
 8. Naprawa zasilacza sieciowego
 9. Wymiana świetlówek podświetlających matryce
 10. Wymiana wtyczki sygnałowej RGB
 11. Regulacja zbieżności w monitorze

Rodzaje naprawy

Naprawimy większość usterek monitorów LCD 4:3 także panoramicznych 16:9, takich firm jak LG, Philips, Sony, Dell, Gateway, Yiama, Samsung, itp. Do serwisu coraz częściej trafiają również Telewizory plazmowe oraz Telewizory LCD którimi naprawą także się zajmujemy.

Naprawa elektroniki

Serwis sprzętu elektronicznego.

W naszym serwisie możemy wykonać naprawę sprzętu elektronicznego, RTV, amplitunerów, słuchawek, monitorów komputerowych itp.

Trzeba mieć świadomość że naprawa sprzętu taniego typu Manta czy „chińskiego” może być nieopłacalna.

Naprawiamy :

 • Wzmacniacze
 • Amplitunery
 • Telewizory LCD
 • Telewizory LED
 • Telewizory plazmowe
 • Monitory LCD
 • Głośniki JBL free, JBL charge, JBL puls, JBL flip, JBL extreme, JBL boombox 2,

 

W przypadku napraw RTV i j.w. pobierana jest opłata za diagnostykę z góry.

Naprawy telewizorów Led oraz monitorów Led / LCD prowadzimy na terenie miast Katowice Łaziska Wyry Gostyń Mikołów Tychy

Zobacz również:

MONITOR LCD SERWIS TV NAPRAWA    http://www.serwis-laptopow.adeesoft.pl/laptop-naprawa-wymiana-katowice-tychy-mikolow/tv-naprawa-mikolow-tychy-serwis-monitowa-lcd-katowice-laziska-orzesze-wyry-gostyn.html