naprawa zawiasów

Nie zawsze trzeba kupowacć nowe zawiasy rzadko ale czasami pomaga odpowiednia konserwacja zawiasów w laptopie wiąże się to jednak rozebraniem takiego komputera a by miec dojscie do wszystkych potrzebnych elementów, często nawet trzeba takie zawiasy wymontowacaby można je mozno uchwycic chociażby najzwyklejszymi kombinerkami czy zamontowac w imadełku. Aby takie zawiazy wyją z laptopa trzeba często zdjąc dolich częśc i co trudniejsze zdemontowac pokrywę matrycy w notebooku często odkręcając matrycę.

113369121_2_644x461_samsung-n130-czesci-netbook-zawiasy-prowadnice-kadlubek-cooler-dodaj-zdjecia

Dopiero wówczas mamy nasz zawias w naszych rękach. Najlepiej do oczyszczenia zablokowanych zawiasów mie podręką zestaw odpowiednich penetrantów i smarów w sprayu. Trzeba terz się uzbroic w cierpliwosc gdyz nie zawsze od razu jerst widoczny efekt naszej pracy , to trochę tak jak odrdzewianie zkorodowanych śrub.

Skutek napraway zablokowanych zawiasów w notebooku np HP będzie widoczny od razu po odczekaniu i próbie ich otwarcia i zamknięcia. Jeśli nawet po długim czasie ? kilku godzin nasza konserwacja i czyszczenie zawiasów nie przyniosła efektu będziemy mogli to zauważyc bo z bardzo wielkim trudem urzywając dużej ilości siły nie będzie się dało ich ruszyc. Wtedy już wiemy, iż nasza naprawa nie odniosła skutku i pozostaje nam zamówic zawiasy do naszego laptopa. Pytanie czy nowe czy używane? To wszystko zależy od dostępności i możliwości wyboru oraz oczywiście od ceny. Pamiętajmy, że zawiasy maję strony lewą i prawą.